Spyderco · Code C41GPBN15V5
Folding Knife Spyderco Native 5 C41GPBN15V5
★★★★★ 4,8 147 reviews Heureka verified
Knives Folding knives
Detailed product description
Folding knife Spyderco Native 5 CPM 15V C41GPBN15V5 Brown G-10 – Sprint Run
Spyderco Native 5 CPM-15V Sprint Run model (C41GPBN15V5)
Type Folding knife
Edge plain
Category EDC folding knife / Sprint Run
Key parameters
Overall length cca 177 mm
Blade length cca 75 mm
Weight cca 89 g
Clip 4polohový (pravák / levák)
Steel CPM-15V
Opening kulatý hole Spyderco
Handle G-10 - brown
Blade thickness cca 3,2 mm