Brousek na nože VULKANUS byl vynalezen majitelem firmy Haraldem Stalleggerem ze Salcburku, který si ho poté nechal patentovat. Odpružené tyče z tvrdých slitin (slinutý karbid) zůstávají pevně v kontaktu s čepelí libovolného tvaru. Velmi jednoduchým způsobem naostříte hladké i vroubkované nože bez nežádoucích škrábanců.

Jednoduché broušení které zvládne každý. Stačí jen několikrát projet nožem brouskem špičkou dolů, potáhnout nožem bez zvýšeného tlaku a můžete pokračovat v krájení.

Brousek pracuje na principu patentovaného pružinového systému. Je vyroben z vysoce kvalitního černého plastu a je velice odolný. Určen je jak pro profesionální kuchyně, tak k domácímu broušení nožů.

VULKANUS ProfessionalThe VULKANUS®Professional has brought thecraft of knife sharpening to a level of perfection – for both straight-edge and serrated blades. Offeringboth sharpening and honing in a single unit, thepatented spring technology and high-quality stain-less steel components ensure both a long service lifeand safe food processing. These features, coupledwith its robust construction, make the VulkanusProfessional the ideal solution for commercial kitchen environments.

Vulkanus