logo-moskito

E-SHOP

Ontario

NAŠE HISTORIE

Počátky Ontario Knife Company jsou zahaleny tajemstvím vybledlé minulosti. Je jisté, že tři muži – William B. Ensworth, Charles Albert Brace a William Maudsley, byli na obrázku New Yorku v roce 1889. Jméno společnosti pocházelo z okresu Ontario.

Vzhledem k tomu, že společnost začala růst a potřebovala více prostoru a bylo potřebí větší síly, byla zakoupena i stará pila v Cadizu, která se nacházela nedaleko vesnice Franklinville.

Kolem roku 1902 byl z Cádizu proveden přesun do Franklinville, protože společnost stále rostla a opět potřebovala více místa a větší sílu. To byla současná poloha Ontario Knife. Také 12. srpna 1902 byla společnost založena a zadržena název Ontario Knife Company.

V roce 1904 si majitelé jiného výrobce místních nožů, Empire State Cutlery Company, koupili zájmy původních akcionářů Ontario Knife Company a v roce 1905 se obě sloučili pod názvem Ontario Knife Company. Společnost se opět rozšířila a od roku 1912 do roku 1914 byla postavena nová budova, kterou společnost stále používá.

V roce 1923 se James A. Chrestensen, který byl u společnosti dvanáct let, stal prezidentem linie „Old Hickory“. Jeho syn Robert F. Chrestensen převzal prezidenta poté, co jeho otec odešel do důchodu v roce 1952.

Získejte slevu 100 Kč

na váš další nákup

Zadejte Váš e-mail a budete dostávat informace o exkluzivních nabídkách, slevách a akcích.

od 21.5. - do 24.5.2024
KAMENNÁ PRODEJNA UZAVŘENA