logo-moskito

E-SHOP

Alabama Damascus Steel

Vítejte v Alabama Damascus Steel & Cutlery.

Nacházíme se v krásných horách Jacksonville v Alabamě, která je domovem Jacksonville State University.

Jako kováři jsme pyšní na náš damašek, který má různé vzory za použití velkých vzduchových kladiv a různé směsi oceli.

Vyrábíme různé škály damaškové ocele, čepele, zakázkové damaškové nože nebo nůžky.

Můžeme na zakázku vyrábět damaškové polotovary nebo polotovary, které vyhovují vašim potřebám.

Tepelné zpracování:

Jednoduše zpracujte ocel na teplotu, na kterou se magnet nelepí. Buďte velmi opatrní, je to vysoce uhlíková nástrojová ocel.

Pokud nepoužíváte metodu „oko“ nebo magnet, předehřejte pec na 1550 stupňů F.Nechte nůž dosáhnou teploty pece a pak namočte dvě minuty.

Okamžitě dojde k ucpání oleje (10 gramů hydraulického oleje). Ponořte čepel směrem dolů.

Kresba:

Předehřejte pec do 350 stupňů, nasaďte lopatky do pece a poté po 1 hodině vypněte pec a nechte ostří vychladnout na pokojovou teplotu, znovu vytahujte, pokud chcete dvojitý tah.
ETCHING PROCES:

POUŽÍVEJTE EXTRÉMNÍ POZOR PŘI POUŽITÍ KYSELINY

Odmastěte acetonem, smíchejte chlorid železitý (značka Etchant z radio shack) s destilovaným bílým octem, míchat 60% chloridu železitého a 40% bílého octa. Vložte nůž do plastové nádoby obsahující kyselou směs, nechte pár minut stát a vyjměte, abyste viděli vzorek (nyní je to nejlepší, když vidíte, jak vzor vypadá na čepeli), opláchněte čepel teplou vodou a vložte ji zpět do kyseliny, dokud se v listu nedosáhne požadované hloubky, může trvat několik minut, než získáte požadovanou hloubku a kontrast (můžete nebo nemusíte otřít oxidaci pryč prstem.) Vše závisí na kontrastu, který dostanete se a efekt, který se snažíte dosáhnout.), ale na poslední ponoření odstraňte ostří z kyseliny a nechte černé oxidace zůstat na čepeli opláchnout v teplé vodě a opláchněte v jódu na neutralizaci kyseliny (Windex bude také pracovat rychle) suchým sušením s foukací sušičkou nebo jinými prostředky, které umožní nastavit černou oxidaci a poté, co je úplně suché, rozstříkejte s vodou-40, třemi průtokovými, bezbarvými nebo čirými barvami.

Získejte slevu 100 Kč

na váš další nákup

Zadejte Váš e-mail a budete dostávat informace o exkluzivních nabídkách, slevách a akcích.