logo-moskito

E-SHOP

Marto

MARTO – Když bylo v roce 1961 zaloleženo MARTO ve starém okrese TOLEDO, bylo třeba znovu získat svědectví a staré techniky výroby mečů, mistrů a řemeslníků, které po staletí roznášel věhlas jména města Toledo do všech koutů světa. Tradiční umělecké umění, moderní technika, tým mužů kvalifikovaných a vzrušených znovuzrozením a legendárních mocností vod řeky Tajo, kde byly čepele temperovány, vytvořily první meče vysoké kvality. Nyní, o několik let později, švět uznává tyto kusy jako MARTO PRODUKTY.

Toledo je známé svou historií, uměním a „Železem“. Je obtížné zjistit přesné datum, kdy se v historickém „městském úřadu“ začaly dělat meče a nože, ale je naprosto bez pochyb, že toto odvětví je stejně staré jako samotné město.

Sláva toledské oceli byla zakořeněna v mistrovství, s níž někteří umělci ovládali temperování bez jakýchkoli technických znalostí nebo nástroje, které dokáží daleko měřit vysoké teploty pro takovou magickou úpravu a transformaci. Tato schopnost a majestátnost „Tajemství tempa“ byly horlivě chráněny všemi majordama mečů v Toledu, přenášených až do dnešní generace na generaci, což dokazuje, že „Toledo Steel“ je ve světě jedinečný.

 

 

Získejte slevu 100 Kč

na váš další nákup

Zadejte Váš e-mail a budete dostávat informace o exkluzivních nabídkách, slevách a akcích.