logo-moskito

E-SHOP

Higonokami

Higonokami je skládací nůž, který reprezentuje Japonsko.

Zavírací nůž Higonokami je krátký nůž připomínající japonský meč. Higonokami krátký nůž je sám o sobě slavný, ale o jeho dějinách není moc známo. Továrna Nagao Kanekoma, která vyráběla krátké nože Higonokami v Miki-shi, Hyogo od roku 1894, je nyní jediným výrobcem krátkých nožů Higonokami. Historie nože Nagaosu se datuje do posledních let Edo a to byl začátek historie výroby nožů Nagaosových předků. Mitsuo Nagao, který je pátou generací, hraje klíčovou roli při výrobě krátkých nožů Higonokami.

Hirata nůž – narození Higonokami –

V roce 1893 se poprvé v Japonsku objevil nůž v Hirata, Kurume-cho, Mino-gun (existující Hiratacho). Předchůdci v rodinné řadě Sadaji Murakami a Nagao Taro byli prvními lidmi, kteří začali výrobu. Všechny procesy při výrobě nožů byly vyrobeny ručně, na pouzdro se používalo železné pokovení, které bylo barveno mosazem na kterém byly vyobrazeny různé sochy (člověk, kůň, květina, pták, scenérie). Počet vyrobených nožů na jednoho řemeslníka za den byl mezi než 5 – 8ks, poté mez 14-15ks které byly registrovány v Hiratacho. V průmyslové době stoupla výroba nožů a nože se vyráběly ve velkých množstvích, protože poptávka po nich stoupala,ale produkty špatné kvality rostly a pověst „Hiratského nože“ z Hiratachu, byla schopná padnout.

Taro Shigematsu, který se v roce 1904 ujal žezla, začal pracovat jako železář z Kyushu (Kagoshima, Kumamoto) požadoval výrazné zlepšení. Když Murakami, Nagao přidali „nůž“ k noži, Shigematsu vymyslel zavírací nůž. Protože tento nůž byl v prodeji v Kyushu velice energický, rozhodl se, že přejde z Higo a změní jméno na nůž „Higonokami short knife“ . O originální podobě krátkého nože Higonokami se začalo mluvit a zdálo se, že to je prostá věc. Během pořádání výstavy „Kobe první obchodní výstava“, která se konala v roce 1911 v Kobe-shi, Hyogo, se sláva krátkého nože Higonokami stala pevnější, když si pozdější císař Taisho koupil nůž typu Higonokami a prý se mu velmi líbil.

Higonokami je nejslavnější skládací nůž v Japonsku. Nyní je Higonokami známý po celém světě, protože je Higonokami lehký,má jednoduchou konstrukci, odolnost, různé barvy a délky čepele. Prostě japonská vysoce kvalitní ocel za nejlepší cenu.
Náš Higonokami je na 100% skutečný!

Získejte slevu 100 Kč

na váš další nákup

Zadejte Váš e-mail a budete dostávat informace o exkluzivních nabídkách, slevách a akcích.

od 21.5. - do 24.5.2024
KAMENNÁ PRODEJNA UZAVŘENA