logo-moskito

E-SHOP

Schrade

Společnost Schrade Cutlery Company měla své kořeny v New Yorku v Press Button Knife Company, kterou založil v roce 1892 George Schrade, vynálezce z Sheffieldu v Anglii. Neměl dostatečný kapitál k zahájení výroby nožů a tak Schrade prodal část společnosti Walden Knife Company. Neobvyklé jméno společnosti vzniklo z jeho prvního designu nožů, kapesního nože s automatickým otvíráním v roce 1892. V roce 1903 prodal Schrade veškerý svůj podíl Newman Press Button Knife Co. společnosti Walden Knife Company. Následující rok založil Schrade společnost Schrade Cutlery Company ve Waldenu.

V roce 1906-07 společnost Schrade patentovala vylepšenou řadu nožů s přepínacím bočním ovládacím tlačítkem a kluzným bezpečnostním spínačem. Později vyvinutý v mírně upravené podobě jako řada Presto, Schrade switchblade dominoval na trhu s automatickými noži ve Spojených státech po dalších padesát pět let. Ve dvacátých létech, Schrade koupil zaniklou společnost Walden za účelem získání jejich zásob materiálu na rukojeti pro jeho nože.

V letech 1911-1916 sídlil v německém Solingenu , kde měl malou dílnu. Tam Schrade vyvinul nový typ nožového spínače, který pojmenoval Springer. Nicméně v roce 1916 německá vláda zmocnila veškerého majetku Schrade v Německu, aby pomohla jeho válečné produkci.I když se Schrade se vrátil do Spojených států,byl tento typ vyráběn v Solingenu po mnoho let.

V roce 1917 schrade licencoval design „flylock switchblade“ společnosti Challenge Cutlery Company, ke které se pak připojil. Schrade sledoval zájem o jeho výrobky.

V roce 1928 se společnost Challenge Cutlery Co. uzavřela po smrti svého majitele Karla F. Wiebusche. Schrade založil novou společnost Geo. Schrade Knife Co. v Bridgeportu, který získal zařízení pro výrobu zbraní ze starého majetku Challenge Cutlery. V nové společnosti Schrade vyráběly přepínače Presto, stejně jako Jack jacks a jiné kapesní nože pro low-end. George Schrade zemřel v roce 1940 (Podle [8] George Schrade zemřel v roce 1945), a Geo. Společnost Schrade Knife Co. byla prodána svými syny v roce 1956 společnosti Boker Knife Co. v Newarku v New Jersey, ale společnost uzavřela činnost v roce 1958 poté, co Kongres přijal zákon zakazující prodej přepínačů . Schradeova jiná společnost, Schrade Cutlery Co., byla prodána v roce 1946 společnosti Imperial Knife Associated, stává se společností Schrade-Walden Cutlery Co., Inc.

Baers koupil společnost Schrade Cutlery Company v roce 1946 od C. Louis Schrade a přejmenoval jej na Schrade Walden Cutlery Corporation, divizi skupiny Imperial Knife Associated Companies . Divize Schrade-Walden byla přesunuta z Waldenu v New Yorku do Ellenville v New Yorku poté, co požár pohltil továrnu v roce 1958, ačkoli obě společnosti by udržely oddělené výrobní závody. Císařský nůž měl pozitivní ekonomický růst až do konce sedmdesátých lét, ale když konglomerát vstoupil do osmdesátých let, došlo ke konsolidaci a společnost se zbavila různých holdingů za účelem zefektivnění řízení.

V roce 1983 Albert M. Baer ji převedl soukromou společnost, aby odvrátila nepřátelské investory zakoupením všech zbývajících akcií ve společnosti. Společnost změnila jméno v roce 1985 na Imperial Schrade Corp. a Walter Gardiner byl jmenován prezidentem. Všechny operace v USA byly sloučeny pod jednou střechu v Ellenville. V devadesátých letech vstoupila firma na trh s více nástroji a Baers byl uveden do síně slávy slavných časopisů Blade Magazine.

V červenci roku 2004, kdy společnost oslavila své 100. výročí, byla továrna v Ellenville uzavřena. Název společnosti Schrade byl zakoupen společností Taylor Brands LLC, která dále vyrábí výrobky pod značkou Schrade, stejně jako staré nože uncle Henry, nože Imperial & Smith & Wesson.

V červenci 2016 společnost Smith a Wesson Holding Corporation oznámila, že divize Battenfeld Technologies koupila společnost Taylor Brands.

Získejte slevu 100 Kč

na váš další nákup

Zadejte Váš e-mail a budete dostávat informace o exkluzivních nabídkách, slevách a akcích.